wtorek, 18 marca 2014

Dyskografia psychobilly 1984 - cz. 7Corpse Grinders - I Eat Babies 7” [self-released]
A I Eat Babies (Written-By – Corpse Grinders)                                                          
B I'm Going Crazy (Written-By – Corpse Grinders)


Corpse Grinders – I Eat Babies split 7” z Olympic Sideburns [self-released]
A I Eat Babies                                                                                                                   
V/A - Asleep At The Wheel LP [Au Go Go, ANDA 33] 2.I Go Crazy


Jest rzeczą oczywistą, że jeśli psychobilly wywędrowało za Europę i nie były to Stany, to musiała to być Australia. Zrealizowany w 1984 roku singiel z dwoma numerami to pierwsze sajkowe wydawnictwo na Antypodach, rozdawane podczas koncertów Corpse Grinders. Kapela powstała dwa lata wcześniej w  Melbourne i rozpoczęła od grania rockabillowych coverów w mocno punkowych wersjach. I Eat Babies przypomina brzmieniem kawałki Meteorsów robione przez White’a, I’m Going Crazy ma bardziej lajtowy klimat. Mimo, że oba numery są dość prymitywne, a realizacja słaba, entuzjazm grupy jest na tyle duży, że spora energia singla ratuje niedociągnięcia techniczne – kiedy rok wcześniej Corpse Grinders supportowali Dead Kennedys przed ich koncertem w Melbeourne, Biafra określił ich jako najbardziej rozrywkową australijską kapelę jaka przed nimi grała podczas trasy. Z inną wersja kawałka I’m Going Crazy (tam jako I Go Crazy) zespół w 1984 roku trafił też na australijską kompilację Asleep At The Wheels.


Corpse Grinders - Corpse Grinders 12" EP [Man Made, MM 003]
A1 Hey Herman (Written-By – Corpse Grinders)                                                       
A2 Psycho (Written-By – G. Roslie) (Org. The Sonics, 1964)                                  
A3 Yeah, Yeah, Yeah I'm A Werewolf (Written-By – W. Rough/T. Shaw)                            
B1 I'm Going Crazy (Written-By – Corpse Grinders)                                                  
B2 Zombie Death Dance


Druga i ostatnia studyjna produkcja grupy, epka z pięcioma kawałkami. O ile pierwszy singiel był lekko toporny, to ten brzmi jak nagrania z próby w garażu. Wariacje na temat melodii z The Munsters sprawiają wrażenie jakby ktoś się na tym numerze uczył gry na gitarze, a cover The Sonics wyszedł równie mizernie. Sporo lepiej wypadają własne numery kapeli – szczególnie nieco crampsowy Zombie Death Dance. W 1985 roku Corpse Grinders zakończyło na kilka lat działalność, by potem okazjonalnie reaktywować się na koncerty. Trzech muzyków założyło trash-billową grupę Intoxica Cultic Heads demo [1984]

1.The Crate

2.Satan's Power 
3.Teenage Nightmare
4.Night Reaper
5.Living Dead
6.Evil House
 

Cultic Heads (fot. http://www.oldschool-psychobilly.de)Brytyjska kapela, która wyewoluowała z rockabillowej kamandy The Kernals. Typowe oldskulowe granie pomiędzy rodzącym się brzmieniem sajko, a mocniejszym neo-rockabilly. Demówka z 1984 roku to jedyna studyjna pozostałość po Cultic Heads – grupa wysłała owe nagrania do Nervous Records, w nadziei na wydanie płyty, ale nie spotkały się one z uznaniem, co szczerze mówiąc nie powinno dziwić, jako, że nie jest to raczej muza wysokich lotów. Kontrabasista grupy, Simon Crowfoot grywał potem okazjonalnie z Demented Are Go, by w 1986 zakotwiczyć na dłużej w Torment.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz